سازمان همیاری شهرداریهای استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط ‌عمومی سازمان همیاری شهرداریهای استان آذربایجان ‌غربی صبح امروز حسین پزشکیان، مدیرعامل سازمان با میثم کرمانی، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی دیدار کرد.
در این دیدار که به میزبانی مدیرعامل سازمان همیاری خراسان‌رضوی برگزار شد، حسین پزشکیان، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان آذربایجان‌غربی اظهار داشت: باعث افتخار است که فرصتی حاصل شده و توانسته‌ایم در کنار یکدیگر حاضر شویم و برای اعتلای ایران عزیز گام برداریم.
وی افزود: آذربایجان‌غربی و خراسان رضوی دارای اشتراکاتی از نظر جغرافیایی هستند که این قرابت‌های موجود زمینه را برای همکاری دوجانبه بین دو سازمان فراهم می‌کند.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت مسیر ترانزیتی مابین دو استان یادآور شد: محور ترانزیتی مابین مرزهای شمال‌شرقی و شمال‌غربی در اختیار این دو استان است و می‌توان گفت این مسیر از یک سو به بازار چین و از سوی دیگر به بازار اروپا متصل است و دو سازمان می‌توانند با تکیه بر اختیاراتی که قانون به آنها داده است، نیازهای مهم دستگاه‌های مختلف اجرایی و نیز بخش خصوصی را فراهم کند.
وی همچنین با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری افزود: این دو استان ظرفیت گردشگری قابل توجهی را دارند که آذربایجان‌غربی در زمینه گردشگری طبیعت خاص این استان و نیز گردشگری سلامت و خراسان رضوی در زمینه گردشگری مذهبی و ایضا گردشگری سلامت دارای ظرفیت‌های ویژه هستند.
پزشکیان با ارائه توانمندی‌های بالقوه و بالفعل سازمان همیاری شهرداریهای استان آذربایجان‌غربی، آمادگی خود را برای تامین نیازهای استان خراسان جنوبی که امکان رفع آنها از جانب این سازمان و نیز کشورهای همسایه آذربایجان‌غربی وجود دارد را اعلام می‌کند.
وی در پایان با قدردانی از میزبانی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، با دعوت از مدیرعامل آن سازمان برای سفر به استان آذربایجان‌غربی اظهار امیدواری کرد که این دیدارهای دوجانبه باعث توسعه هر دو استان و کشور شود.
انتهای پیام/ع/

اول صحفه

جدیدیترین اخبار