به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی،  نشست جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران در آذربایجان‌غربی توسط سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی با حضور جمعی از مسئولین استانی و نیز تعدادی از سرمایه‌گذاران جمهوری عراق و اقلیم کردستان عراق  در محل هتل آریا ارومیه برگزار شد.
در این نشست حسین پزشکیان، سرپرست سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی، با اشاره به اقدامات قابل توجه در عرصه‌های مختلف مدیریت شهری در چندسال گذشته، آمادگی سازمان همیاری شهرداری‌ها را برای حضور فعال این سازمان در عرصه‌های مختلف تجاری، اقتصادی و عمرانی با همراهی و همکاری نهادهای مختلف در اقلیم کردستان عراق  را اعلام نمود.
وی در این دیدار ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به تلاش و زحمات آنان در امنیت منطقه اشاره کرد و گفت: قطعا شهادت آنان زمینه‌ساز اتحاد بیشتر دو کشور خواهد بود و هم افزایی، اتحاد و سرمایه گذاری‌های منطقی این دو کشور باعث رشد و اقتصادی و توسعه و رشد می‌شود.
پزشکیان با اشاره به ظرفیت و پتانسیل‌های مطلوب برای سرمایه گذاری و توان فنی موجود در جمهوری اسلامی ایران و به ویژه در آذربایجان غربی، ادامه داد: با هم افزایی می توان از این ظرفیت ها برای پیشرفت و توسعه منطقه بهره برد.
سرپرست سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ایران امن ترین مسیر ترانزیت به شمار می رود، اظهار داشت: ترکیه از ظرفیت جاده ای ایران به عبارتی از مرز بازرگان استفاده بهینه می کند و این آمادگی وجود دارد که این قابلیت برای کشور عراق نیز استفاده شود.
همچنین رایزن اقتصادی کنسولگری ایران در اقلیم کردستان عراق علی نوری در این دیدار، گفت: سران آمریکا متوجه شده‌اند که هژمونی این کشور در منطقه دچار افول شده است و نظام ژاندارمی آن در حال گسستن است، بنابراین فرصت خوبی وجود دارد، که کشورها با یکدیگر رابطه خوب و سازنده‌ای برقرار کنند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، ادامه داد: این از کج فهمی آمریکا است، که روابط و علقه‌های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی را هنوز بین دو کشور متوجه نشده است و همچنان به دنبال ایجاد آشوب در روابط بین دو کشور است.
این مسوول با بیان اینکه در زمینه‌های مختلفی و با محدوده‌های وسیعی با عراق همکاری وجود دارد که برق، گاز، انرژی، فنی و مهندسی این موارد را شامل می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از جلوه‌های بارز همکاری ایران و عراق موضوع داعش و بیرون راندن آن بود.
رایزن اقتصادی کنسولگری ایران در اقلیم کردستان عراق اضافه کرد: بر کسی پوشیده نیست که وقتی نتوانستیم از ترکیه و آمریکا در مبارزه با داعش کمک بگیریم به جمهوری اسلامی ایران روی آوردیم و حداکثر در پنج روز داعش از مرز کردستان عقب رانده شد.
وی با بیان اینکه کردستان عراق 17 درصد بودجه عراق را دریافت کرده و 250 هزار بشکه نفت می‌فروشد، اضافه کرد: بنابراین بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در این خطه وجود دارد که با وجود داعش همه برنامه‌ها منتفی شده بود ولی امروز می‌توان درباره محورهای مختلف فعالیت، برنامه‌ریزی کرد.
این مسوول گفت: سهم سرمایه‌گذاری ایران در اقلیم کردستان کم بود، ولی بعد از بحران داعش، مسوولان از شرکت‌های ایرانی استقبال کرده و چندین پروژه تصفیه آب و سد دهوک با اعتباری بالغ بر 780 میلیون دلار سهم سرمایه‌گذاری ایران در عراق شد.
نوری با بیان اینکه ما سهم زیادی در پروژه‌ها برای ایران قائل هستیم، اظهار کرد: در همه حوزه‌ها اعم از عمران، فضای سبز، المان‌های شهری، شرکت خدمات فنی و مهندسی می‌توان امکان همکاری را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه یکی از حوزه‌های حائز اهمیت برای سرمایه‌گذاری توریسم‌درمانی است، اظهار کرد: 26 آذر در اربیل نمایشگاه گردشگری سلامت برپا شد، که از ارومیه هم شرکت کننده وجود داشت گرچه در نتیجه غیاب ایران، کشورهایی همچون هندوستان، پاکستان، ترکیه و امارات از این ظرفیت استفاده قابل توجهی کردند.
همچنین در این دیدار در خصوص تردد مسافران، موضوعات توریسم درمانی، گردشگری، عمرانی و تجاری تبادل نظر شد.

جدیدیترین اخبار

دفتر مرکزی:ارومیه، خیابان جهاد(32 متری نصرت سابق)-کدپستی 5714733516

شماره تلفن ها: 32228819(044) 32228818(044) فکس : 32236736(044)

دفتر مدیر عامل: 32228010 (044)

آدرس هتل مروارید:ارومیه خیابان بهشتی(دانشکده)،کوچه روبروی موزه ارومیه خیابان پاسداران -پشت فروشگاه ترک مال - جنب خانه جوان، هتل مروارید کد پستی:57159-68954

شماره تلفن های هتل: 33469860(044) 33469861(044)

آدرس کارخانه بتن صنعت:ارومیه، کیلومتر 20 جاده سرو، محال نازلو، روستای پر، جنب کارخانه آسفالت شهرداری

شماره تلفن های موسسه بتن صنعت: 32527338(044) 32527386(044) 32527334(044) 32527335(044) فکس:32527274(044)

صندوق پستی سازمان:info@hmyr.ir

کليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان همیاری شهرداریهای استان آذربایجان غربی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.