دیدار سرپرست سازمان با هیأت تجاری از کشور ترکیه

چهارشنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر:99035

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی، صبح امروز جلسه مشترک فی‌مابین مدیرعامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان با تعدادی از فعالین تجاری از کشور ترکیه در محل هتل مروارید ارومیه برگزار شد.

در این جلسه، ابتدا گزارشی از ظرفیت‌های سازمان در حوزه‌های مختلف صنعتی، تجاری، بازرگانی و گردشگری و همچنین ظرفیت‌های مهم استان و خصوصاً منطقه شمالغرب کشور به طرف ترکیه‌ای ارائه شد.

در ادامه فعالین تجاری ترکیه‌ای با طرح جزئیات درخواست‌های خود برای انجام فعالیت‌های بازرگانی و صنعتی و معدنی، امکانات و ظرفیت‌های سازمان همیاری را مطلوب ارزیابی کرده و خواستار همکاری در همه زمینه‌ها شدند.

در این جلسه، حسین پزشکیان سرپرست سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی ضمن اظهار خرسندی از حضور بازرگانان ترکیه‌ای در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و خصوصاً استان آذربایجان‌غربی به عنوان همسایه قدرتمند ترکیه در عرصه‌های مختلف، توانایی تامین بسیاری از خواسته‌های آن کشور را دارد و این امر مستلزم افزایش همکاری‌ها و ارتباطات طرفین است.

وی افزود: قطعاًٌ نگاه ما به کشور ترکیه یک طرفه نیست و مایل هستیم این همکاری‌ها منجر به رشد و رونق اقتصادی استان شده و نهایتاً سود آن شامل دو کشور گردد که امیدواریم این سفرهای تجاری گام مثبتی در افزایش همکاری‌ها باشد.

اول صحفه

عناوین جدیدیترین اخبار