آماده همکاری در زمینه صادرات محصولات با کیفیت ایرانی هستیم

دوشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
کد خبر:99082

حسین پزشکیان، مدیرعامل سازمان همیاری آذربایجان‌غربی و هیئت همراه، عصر دیروز با مدیرعامل کارخانه کاشی و سرامیک سعدی، دیدار و گفت‌وگو کرد. 

وی در این دیدار، ضمن بازدید از خط تولید این کارخانه، زمینه همکاری دوجانبه در راستای حمایت از تولید داخلی و دستیابی به جهش تولید را مهیا دانسته و اظهار کرد: موقعیت جغرافیایی آذربایجان‌غربی در هم مرز بودن با ۳ کشور و امکان تجارت از طریق مرز زمینی با اروپا این امکان را در اختیار ما قرار می‌دهد که با شناسایی بازارهای هدف خارجی، زمینه را برای صادرات بیشتر محصولات با سابقه‌ترین کارخانه کاشی فعال کشور آماده نماییم.

حسین پزشکیان، استفاده از محصولات با کیفیت داخلی را حق طبیعی هر ایرانی برشمرد و افزود: سازمان همیاری، حمایت از محصولات با کیفیت داخلی را وظیفه خود می‌داند و در این مسیر کوتاهی نخواهد کرد.

کارخانه کاشی و سرامیک سعدی، در سال ۱۳۳۹ در شهر ری فعالیت خود را آغاز و در چهاردهم اسفند ماه ۱۳۴۰ در قالب شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی، در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید. این کارخانه، در زمره قدیمی‌ترین کارخانه‌های کاشی در ایران است که با تولید کاشی دیوار و کف در بازار حضور مستمر داشته است. در طول سالیان متمادی، متناسب با نیاز مشتریان، برندهای مختلفی از این کارخانه به بازار عرضه شده که با نام‌های سعدی، بوستان، پارسیان، بهارستان و اروند شهرت یافته‌اند. تولید کاشی های ضد اسید برای نخستین بار در کشور و چاپ طرح‌های جدید با استفاده از تکنولوژیHD  بر روی کاشی از جمله افتخارات این کارخانه در توسعه صنعت کاشی و سرامیک در ایران است.
دریافت استانداردهای ملی و بین ‌المللی مختلف، به همراه دریافت تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف کننده، لوح برتر تعالی سازمانی EFQM و لوح تقدیر جشنواره ملی بهره‌وری، از دیگر افتخارات این کارخانه محسوب می‌شود.

اول صحفه

عناوین جدیدیترین اخبار