در دیدار مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی با مدیرعامل سرمایه‌گذاری شرکت نفت پاسارگاد مطرح شد

دوشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
کد خبر:99084

مدیرعامل سازمان همیاری آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: ظرفیت بالای سازمان همیاری، در کنار موقعیت استراتژیک استان و حمایت های استاندار محترم این امکان را در اختیار قرار می‌دهد که بزرگ‌ترین تولید کننده قیر خاورمیانه در آذربایجان غربی سرمایه‌گذاری نماید.

حسین پزشکیان، عقد تفاهم‌نامه و قراردادهای مختلف جهت سرمایه‌گذاری در استان را یکی از اهداف این دیدار برشمرده و گفت: استفاده از محصولات با کیفیت، یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان در اجرای پروژه‌های مختلف است و ظرفیت شرکت نفت پاسارگاد و کیفیت محصول آن، می‌تواند برطرف کننده این دغدغه باشد. 

به گفته وی، دو طرف می توانند در زمینه صادرات قیر به کشورهای همسایه نیز همکاری و به کشور ارز آوری داشته باشند. 

شایان ذکر است، شرکت نفت پاسارگاد، در سال ۱۳۸۲ با هدف اداره و بهره‌برداری از شش واحد قیرسازی پالایشگاه‌های تهران، شازند، اراک، آبادان، تبریز، شیراز و بندرعباس تاسیس گردید و در حال حاضر، بیش از نیمی از سهم بازار داخلی را در اختیار دارد و با داشتن ۲ پایانه صادراتی و قابلیت ذخیره سازی بیش از ۱۶۰ هزار تن، سهم به سزایی از بازار صادراتی قیر ایران را نیز در اختیار دارد. توزیع جغرافیایی مناسب و استراتژیک شش کارخانه، امکان صدور محصولات شرکت را از مرزهای مختلف کشور، از جمله آذربایجان‌غربی، ممکن ساخته است.

اول صحفه

عناوین جدیدیترین اخبار