در جلسه رؤسای شوراهای اسلامی استان مطرح شد:پزشکیان: سازمان همیاری شهرداری‌ها مورد کم‌توجهی واقع شده است.

چهارشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۹
کد خبر:99141

در جلسه رؤسای شوراهای اسلامی استان مطرح شد:پزشکیان: سازمان همیاری شهرداری‌ها مورد کم‌توجهی واقع شده است.

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی، صبح امروز جلسه رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای آذربایجان‌غربی در محل استانداری آذربایجان‌غربی برگزار شد.
در این جلسه حسین پزشکیان، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی به ارائه گزارش عملکرد سازمان همیاری در یک سال گذشته پرداخت.
وی اظهار داشت: سازمان همیاری شهرداری‌های آذربايجان‌غربی در یک سال گذشته یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین سال‌های خود از بدو تاسيس را گذرانده است چرا كه از يک سو شيوع بيماری كرونا و از سوی ديگر، تحميل شديد‌ترين تحريم‌های مالی، اقتصادی و تجاری عليه كشورمان اين سازمان را با مشكلات عديده‌ای در حوزه‌های كاری خود مواجه ساخته است.
مديرعامل سازمان همياری شهرداری‌های آذربايجان‌غربی اظهار داشت: از اواخر سال گذشته و نيز ابتدای سال جاری، منابع درآمد سازمان در حوزه‌های گردشگری، عمرانی و نيز واردات و صادرات با موانع جدی روبرو شد كه در نتيجه‌ آن شاهد كسری نقدينگی در پرداخت حقوق كاركنان و به‌روزرسانی تجهيزات و اورهال آنها بوده‌ايم.
وی افزود: علی‌رغم اين، بسياری از افراد يا سازمان‌هايی كه اين سازمان به لحاظ مالی مطالباتی از آنها داشته نيز دچار همين مشكل بوده‌اند كه به همين جهت در تحقق مطالبات معوقه نيز حركت بسيار دشوار بوده است.
پزشكيان خاطرنشان كرد:‌ علی‌رغم تمام مشكلاتی كه با آن سر و كار داشته‌ايم، از فعاليت‌های داوطلبانه نيز باز نمانده‌ايم و در زلزله‌ منطقه قطور خوی با حضور در بازسازی اماكن زلزله‌زده و نيز بحث مبارزه با ويروس منحوس كرونا با در اختيار قرار دادن هتل مرواريد سازمان به مدافعان سلامت و همچنين احداث كارخانه توليد ماسک بهداشتی، تمام توان خود را به كار گرفته‌ايم.
وی خاطرنشان كرد:‌ در طول مدت يک سال گذشته سعی كرده‌ايم نسبت به برنامه‌ريزی متناسب با شرايط موجود اقدام كنيم كه توفيقاتی را نيز داشته‌ايم اما بدون همكاری ساير دستگاه‌های مربوطه از جمله شهرداری‌های عضو، تحقق آنها ممكن نيست.
مديرعامل سازمان همياری شهرداری‌های آذربايجان‌غربی گفت:‌ از جمله مهمترين برنامه‌هايی كه در طی جلسات مختلف به نتيجه رسيد، بحث مشاركت در توليد برخی محصولات شركت سايپا ديزل در اروميه است كه در حال رايزنی برای انتخاب محل مناسب برای احداث كارخانه و نيز ساير اقدامات لازم هستيم.
وی در پايان خاطرنشان كرد:‌ متاسفانه سازمان همياری شهردار‌ی‌ها مورد كم‌توجهی واقع شده است و بسياری از ظرفيت‌های آن كه امكان ارائه خدمات متنوعی را دارد، ناديده گرفته شده و اميد داريم دستگاه‌های اجرايی، نسبت به استفاده از اين ظرفيت ارزشمند توجه لازم را داشته باشند.
انتهای پيام /ع/

اول صفحه

عناوین جدیدیترین اخبار