دیدار مدیرعامل سازمان همیاری با هیئت اقتصادی و تجاری کشور ترکیه

یکشنبه, ۱۹ شهریور ۱۴۰۲
کد خبر:99178

دیدار مدیرعامل سازمان همیاری با هیئت اقتصادی و تجاری کشور ترکیه

در این دیدار که به ابتکار سازمان همیاری و استقبال طرف ترکیه‌ای انجام پذیرفته بود، ضمن آشنایی طرفین با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های یکدیگر و ارائه اهداف و برنامه‌های تدوین شده برای این دیدار، تمرکز بر روی حوزه‌های صنعتی، تجاری و نیز عمرانی مورد توافق قرار گرفت.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای آذربایجان‌غربی ضمن تشریح اهداف این دیدار اظهار کرد: سازمان همیاری با توجه به رسالت خود بر اساس اساسنامه تدوین شده، نقش محوری و کلیدی در تأمین نیازهای شهرداریها عضو دارد و در همین راستا، با عنایت به اینکه آذربایجان غربی موقعیت بسیار مهم جغرافیایی از نظر همسایگی با چند کشور را دارد، سیاست استفاده حداکثری از این ظرفیت را در دستور کار قرار داده است.
حامد صفاری در ادامه افزود: در جلسه با هیئت اقتصادی کشور ترکیه بر لزوم ایجاد روابط سالم و پایدار اقتصادی در حوزه صادرات و واردات کالاهای اساسی مورد نیاز طرفین خصوصا در حوزه تامین نیازهای شهرداریهای آذربایجان غربی و استان‌های همجوار و نیز ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور افزایش تبادلات تجاری میان دو کشور تاکید شد.
وی با بیان اینکه سه حوزه اصلی در اقدام اولیه در دستور کار قرار گرفته است، گفت: تأمین نیازهای شهرداریها در حوزه دستگاه‌های صنعتی، عرضه و صادرات محصولات تولیدی کارخانجات وابسته به شهرداریها و ورود به عرصه ساخت و ساز شهری و بهسازی مناطق زلزله خیز با تکیه به دانش فنی و امکانات عمرانی مجموعه‌های عمرانی استان آذربایجان‌غربی در دستور کار دو طرف برای آغاز تعاملات فی‌مابین قرار گرفته است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های کشورهای همسایه گامی در راستای ارتقای توان سازمان و در نتیجه افزایش بهره‌وری آن به منظور توسعه خدمات دهی مطلوب به شهرداریها و در نتیجه افزایش رضایتمندی عمومی از نظام خدمات شهری خواهد بود.
 
 

اول صفحه

عناوین جدیدیترین اخبار