گرچه در روزهای پایانی سال، خسته از وقایع تلخ و ناگوار و در حال دست و پنجه نرم‌کردن با میهمان ناخوانده این روزهایمان هستیم، اما فراموش نکرده‌ایم که تاریک‌ترین لحظه هر شبی، لحظه قبل از طلوع سحر است. یقین داریم که پس از هر تاریکی نور است و پس از هر سختی، آسانی‌ست.

کرونا درس بزرگی به ما داد. آموختیم که اگر بلایی دامن جامعه را بگیرد، هیچکسی را از تیغش گزندش پناهی نیست و تنها راه رهایی از بلا همدلی و اتحاد است.

نوروز امسال گرچه با سال‌های قبل تفاوت‌های بسیار دارد و دلتنگی و حسرت دیدار عزیزان را بر جانمان نشانده، اما همت کرده‌ایم تا برای سلامتی خود و عزیزانمان در خانه بمانیم تا سین اول سفره هفت‌سین همه خانه‌ها سلامتی باشد.

در سالی که گذشت در سازمان همیاری شهرداری‌ها تمام تلاشمان را برای عملکرد موثر و بهبود شرایط به کار بستیم.

و خوشبختانه و در سایه لطف الهی و حمایت جناب آقای شهریاری استاندار گرامی و یاری همکاران عزیز سازمان، شاهد پیشرفت چشمگیری در تمامی عرصه‌ها بودیم.

ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و شادی برای تمامی هموطنان، اعلام میکنم که تا پایان دوران شیوع، در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی از تمام ظرفیت سازمان در راستای اهداف ستاد مقابله با کرونا استفاده خواهیم کرد.

همچنین در راستای نام‌گذاری سال جدید به عنوان سال جهش  تولید، طبق هدف‌گذاری‌های انجام شده، ماموریت‌های جدیدی در حوزه‌های مختلف برای سازمان تعیین گردیده و به کمک تیم کارشناسی و مشاورین سازمان در حال تدوین برنامه اجرایی برای دوران پس از کرونا و عبور از رکود اقتصادی و توسعه فضای کسب‌و‌کار هستیم.

سالی سرشار از سلامتی و شادی برای تمامی هموطنان آرزومندم. حسین پزشکیان

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری ها


قیامت در قیامت بین نگار سروقامت بین
کز او عالم بهشتی شد هزاران نوبهار آمد
چو او آب حیات آمد چرا آتش برانگیزد
چو او باشد قرار جان چرا جان بی‌قرار آمد

امسال با سالهای قبل تفاوتهای بسیاری دارد. سالی که گذشت وقایع تلخ و ناگوار کم نداشت. اما هنوز به پایان نرسیده و ما هنوز هم در حال مبارزه با میهمان ناخوانده خانه ها و شهرهایمان هستیم.

بهار و سالی سلامت و شاد در انتظار ماست. مناسبت های بیشماری را در کنار هم جشن خواهیم گرفت و کرونا هیچ عزیزی را از سر سفره های هفت سین ما کم نخواهد کرد. به شرط آنکه زنجیره شیوع بیماری را بشکنیم. از تمامی همشهریان و هموطنان عزیزم خواهش میکنم که در خانه های خود بمانند و به جز موارد ضروری، از منزل خارج نشوند. کادر بیمارستان ها و درمانگاه ها، پرسنل شهرداری و پاکبان های عزیز، این روزها بیشتر از همه ما در معرض بیماری قرار دارند. با بی احتیاطی خود جان خود و این عزیزان را به خطر نیندازیم.
یقین دارم که با یاری هم، صبوری و همکاری مردم و مسئولین کرونا را شکست خواهیم داد . پس چهارشنبه سوری و عید امسال را در خانه بمانیم تا چهارشنبه سوری  و عیدهای سالهای بعد را هم سالم و سلامت در کنار خانواده و عزیزانمان سپری کنیم.نامگذاری بیست و پنجم اسفند ماه، سالروز شهادت سردار سرافراز، مهندس مهدی باکری به عنوان روز شهردار، خود حامل روشن‌ترین پیغام‌هاست.
مهندس باکری نه فقط در زمینه مدیریت شهری، که در جنگ و دفاع از میهن نیز بهترین الگوی مدیران و مسئولین کشور می‌باشند. جان‌فشانی‌های شهید باکری در دوره مدیریت شهرداری شهر ارومیه و به ویژه در ماجرای سیل ارومیه، نمونه راهگشایی برای مدیران امروزی‌ست.
این روزها که اوضاع کشور کم از حالت جنگی ندارد و طبق دستور نهاد‌های حاکمیتی تمامی مدیران در حالت آماده‌باش هستند، با رجوع به خاطرات مکتوب آن دوران، می‌توان به نکات آموزنده‌ای دست یافت.
همانطور که روز گذشته در جمع مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد نیز عرض کردم، امروز وقت گلایه و تسویه‌حساب نیست.
امروز بیش از هر دوره دیگری شهرهای ما نیازمند تدبیر و چاره‌اندیشی مدیران شهری هستند.
ضمن تبریک این روز فرخنده، به شهرداران استان آذربایجان‌غربی، از عملکرد جهادی و اثربخش این عزیزان و مجموعه‌های تحت مدیریت‌شان در جهت سالم‌سازی فضاهای شهری استان و کاهش احتمال شیوع بیماری کرونا تقدیر و تشکر به عمل می‌آورم.
امیدست با یاری خداوند و همدلی مردم و بهره‌گیری از امکانات موجود،همه با هم به سلامت و سرافراز از این بحران نیز عبور نماییم.

با آرزوی توفیق و سلامتی
حسین پزشکیان مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان آذربایجان‌غربیانا لله و انا الیه راجعون خبر غم‌انگیر درگذشت ناگهانی جهان‌ پهلوان سیامند رحمان، موجب تالم خاطر گردید.
قطعأ فقدان این قهرمان جهان و چهره‌ی محبوب ملی، ضایعه‌ای دردناک برای کشور و جهان محسوب می‌شود.
اینجانب اصالتأ و به نیابت از کارکنان خدوم سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی، این ضایعه دردناک را به خدمت خانواده بزرگوار رحمان، و یکایک مردم سربلند ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و برای روح آن عزیز سفر کرده، شادی و غفران الهی را آرزومندم.بسم رب‌الشهداء والصدّیقین      شهادت هنر مردان خداست

شهادت حاج قاسم سلیمانی، سردار رشید اسلام و فرزند برومند ایران اسلامی، علی‌رغم غم و اندوه فراوانِ از فقدان ایشان، باعث فخر ملت غیور ایران اسلامی و مقاومت اسلامی در سراسر جهان است چرا که بار دیگر ثابت کرد در راه حفاظت و حراست از اسلام و ولایت، بزرگانی چون شهید سلیمانی در صف اول مبارزه با استکبار ایستاده‌اند و از تقدیم خون خویش هیچ ترس و ابایی ندارند.
بدون شک، آسایش و گرمای این زمستانِ سرد، به برکت خون شهدای بزرگی چون شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و مجاهدت‌های رزمندگان امت اسلامی در سراسر جهان است و قطعاً این ضایعه بزرگ، موجب تحکیم اتحاد بین مردم شهیدپرور ایران در شرایط حمله همه‌جانبه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استکبار خواهد بود و عزم مقاومت در برابر دشمنان نظام اسلامی را صدچندان خواهد کرد و گزند دشمنان داخلی و خارجی را دفع خواهد کرد.
یقین داریم که وعده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر « انتقام سخت در انتظار جنایتکاران خواهد بود» محقق خواهد شد و راه آن شهید بزرگوار با قدرت ادامه خواهد داشت. 
در پایان این ضایعه بزرگ را به خدمت حضرت ولی‌عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران خصوصاً سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خانواده معزز آن شهید بزرگوار و تمامی مردم شهیدپرور و انقلابی ایران تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم.